Mafia LARP je Living Activity Role Play akce situovaná do prostředí Velké Británie na přelomu let 1932/33. První z dvou připravovaných dílů proběhne 16. ledna (sobota) 2016 v Ústí nad Labem. Na času a způsobu a místě Vašeho příjezdu se domluvíme obratem na Vaši registraci. LARP je to jednodenní, začátek bude cca v 10:00 a konec se prozatím očekává na 22:00.

Druhý díl našeho Mafia LARPu proběhne 27. února 2016 tentokrát však v Praze. Informace k němu budou dodány, až po odehrrání dílu prvního.

Ač se to možná nezdá, příběh Mafie LARPu nijak nesouvisí se stejnojmennou počítačovou hrou. Náš první díl se odehrává ve fiktivním městečku Toadstown ležícím na severovýchodě Velké Británie. Zde v hotelu U Smutného mloka, jenž je známý sérií nešťastných náhod, díky kterým zde umírali lidé, se bude konat velkolepý ples, kam se dostane jen opravdový výběr společnosti. Ano, možná jste zaznamenali náznak ironie v mých posledních slovech. Asi to bude tím, že všechny osoby, jež se plesu účastní spojuje jedna, tedy vlastně dvě věci. Přesněji řečeno dva muži. Je to pan Jefferson, který se velmi rychle vyšvihl do pozice předního dona zde v městečku, a je to pan Jones, tzv. "velké zvíře" z nedalekého města Erlington. Prakticky každý, kdo se účastní plesu, se ho účastní buď proto, že chce něco po jednom z těchto pánů anebo jeden z těchto pánů chce něco po něm.

Jaké jsou tedy požadavky na Vás hráče? Abyste se mohli účastnit Mafia LARPu, musíte udělat následující: vyřídit registraci v co nejkratším časovém horizontu, na místě zaplatit 100,-, přivézt si s sebou kostým, který alespoň vzdáleně připomíná 30. léta.

Zasazení příběhu

Píše se leden roku 1933. Celou Británií zmítá hospodářská krize, která v současné době vrcholí. 20. července - 21. sprna 1932 v důsledku hospodářské krize proběhla Ottawská konference všech britských kolonií a dominií, která sjednotila a snížila cla v rámci celého britského impéria, ale zvýšla cla pro obchody se zbytkem světa a definitivně odmítla zlatý standard GBP. Dohoda fungovala na principu domácí výrobci na prvním místě, výrobci z kolonií a dominí na druhém místě a zahraniční producenti nakonec. Jednalo se tedy o opuštění volného obchodu.

Toadstown (20.000) je malé město ležící na pobřeží severovýchodně od Londýna. Po odchodu místního dona Johnyho Greena zde probíhali velké boje o pozici nejvyššího šéfa ve městě. Po roce bojů se na jeho místo dostal don Anthony Jefferson, ale jeho pozice je velice křehká. Pro její upevnění se rozhodl navázat přátelské styky s nejvýznamějšími dony z okolních měst, za tímto účelem pořádá v hotelu U smutného mloka, který převzal od dona Johnyho Greena, společenský ples.

Městečko Toadstown je hluboce zasaženo hospodářskou krizí. Dělníci dříve pracující v docích jsou nyní většinou bez práce a shánějí peníze jak se dá. Žebráním po ulicích, drobnými krádežemi a tak podobně, kriminalitu ve městě se jen těžko daří držet pod kontrolou. Na druhé straně je tu střední a vyšší třída, které hospodářská krize pomohla a její reálné platy se zvýšili, kupují si nová auta, nové domy do kterých si nechávají zavést elektrický proud, elektrické spotřebiče a ve městě byl otevřen nový biograf. Sociální rozdíly jsou obrovské.

Asi 100 mil západně ve vnitrozemí se nachazí město Erlington (250.000). Erlington je klidnější než Toadstown, hospodářská krize samozřejmě dolehla i sem, ale místní ekonomika nebyla postavená na těžkém průmyslu a proto zdejším obyvatelům zvěsti o problémech, spojených s důsledky hospodářské krize zdají přehnané a nafouknuté. Co se odehrává na Evropské pevnině si vůbec neumí představit. Sice byly uzavřeny dvě místní textilky, ale ve městě byla zahájena stavba první elektrárny s parní turbínou, jako hlavní investor je uváděn ctihodný pan Samuel Johnson, který je jedním z nejváženějších občanů Erlingtonu, vlastní několik barů, nájemní domy, kino a má rozsáhlé investice v mnoha místních podnicích. Je zajímavé, že narozdíl od většiny ostatních pan Johnson na krizi neprodělal, naopak se zdá, jakoby na ní vydělával.