Pravidla povolání

Alchymie je mocné povolání, kde pomocí svého tajuplného umění dokážete namíchávat rozličné druhy lektvarů. U nás se uplatňuje systém receptů. To znamená, že pokud se budete chtít naučit vyřit nějaký lektvar, musíte nejprve najít ve hře jeho recept (nějaký recept dostává alchymista do začátku) a přepsat si ho do své alchymistické knížečky, čímž se ho naučí. Celá pravidla si můžete stáhnout zde. Další informace také naleznete na naší wikipedii.

Bylinkářství zase slouží hlavně jako zdroj surovin pro alchymii. Ne však jednoznačně. Bylinkáře budete také potřebovat třeba jako inženýr pro výrobu lana či nasbírání bylinek pro výbušnou směs. Do 3. úrovně získáváte pouze suroviny, které se používájí k další výrobě. Od 4. a 5. úrovně však můžete svůj herní život zasvětit třeba hledání mýtických rostlin nebo šlechtění vlastních bylinek s všemožnými vlastnostmi. Opět tu funguje receptový systém, kdy nejprve musíte najít "recept" čili jakýsi návod na to, jak rostlinka vypadá a přepsat si ho do své bylinkářské knížky. Naučenou bylinku pak v lese snadno najdete (budete hledat naleziště oněch bylinek). Nenaučenou bylinku však brát nesmíte. Pravidla bylinkářství si stáhnete zde. Další informace o tomto řemeslu naleznete na naší wikipedii.

Inženýrství, to je další velmi známé povolání. Dobrý inženýr vyrobí nejen dobrou výbušninu, ale také , šperhák, dělo nebo Vám vylepší výheň v kovárně. Je to zkrátka řemeslo s poměrně specifickým využitím. Zde opět používáme receptový systém. Abyste se naučili daný recept, musíte si ho přepsat do Vašeho rýsovacího sešitu. U tohoto řemesla však existují nějaké výjimky. Vyrábět ozubená kola, pružiny a důlní výbušninu budete umět bez receptu. Celá pravidla si pak stáhnete zde a další informace naleznete na naší wikipedii.

Hornictví aneb znáte to, budeme se rýpat v hlíně, dokud neobjevíme něco, co se nám hodí. Ano, zhruba tak probíhá praktikování tohoto řemesla. Těžit lze pouze v lokaci "Důl", nikde jinde suroviny nenaleznete. Z vytěženého materiálu pak tavbou musíte vytvořit ingot, který může ve své práci využít jak kovář, tak inženýr. Poznávat suroviny se učíte v průběhu získávání zkušeností a když Vám tak říkajíc "dojde" důl, musíte ho nechat prohloubit. Pravidla hornictví naleznete zde a další informace naleznete na naší wikipedii.

Kovářství zcela jistě všichni znáte. Zde na recept seženete pouze ty nejlepší věci, všechny ostatní jsou vypsané v pravidlech. Kovář je potřebný v každém městě či vesnici už jen proto, že dokáže opravovat zbraně.Celá pravidla kovářství naleznete ke stáhnutí zde a na další informace se můžete podívat na naší wikipedii

Stavitelství je řemeslo potřebné na každém LARPu. Ano, je to zdlouhavé, ale trpělivost přinese ovoce v podobě nově postavené budovy. Ve hře můžete nalézt recepty, ovšem na nich jsou jen ty nejspeciálnější stavby. Také dokáže zbraně postříbřit a vůbec vyrobit cokoliv, co v kovárně vyrobit lze. Jinak vše, co umíte, je popsáno v pravidlech. Ty jsou ke stahnutí zde. Něco dalšího o tomto řemeslu najdete na naší wikipedii.

Učenost budete potřebovat, pokud chcete obsáhnout informace o našem světě. Bude se Vám hodit při řešení záhad souvisejících s eternyjskou historií a rozhodně neprohloupíte, když do ní pár bodíků zainvestujete. Co můžete získat při výběru učenosti je ke stáhnutí zde. Nějaké další informace o ní pak naleznete na naší wikipedii.

Léčitelství. Každý potřebuje někdy léčitele. Vyléčí Vám jak zlomeninu, tak závislost na Vašem oblíbeném mírovci, tak svrab, který jste chytili od říční najády. Vše, co potřebujete, pokud chcete hrát léčitele, naleznete v pravidlech, které si bez problémů stáhnete zde. Nějaké další informace najdete také na naší wikipedii.

Magie je také svým způsobem řemeslo. Pokud chcete provozovat magii, musíte si jí do začátku koupit za zkušenosti, stejně jako ostatní řemesla. Protože je kapitola magie na Eternyji velice obsáhlá, naleznete ještě nějaké povídání o ní v sekci Eternyje v podsekci magie. U magie funguje půl na půl receptový systém. Některá kouzla tedy naleznete jako svitky, které můžete buď použít nebo se dané kouzlo naučit a jiná kouzla zase naleznete v grimoárech, kterými Vás zásobí Vaše lóže. Jako mág si také budete muset vybrat svou magickou frakci. Na výběr jsou celkem 3. Celá pravidla magie si můžete stáhnout zde. Další informace naleznete na eternyjské wikipedii.

Kněžství je stejně jako magie jedno z nejrozsáhlejších řemesel a Eternyji a my se mu poněkud více věnujeme v sekci Eternyje. Bohů je rozličné množství, hrát jejich kněze Vám však umožníme pouze u 4 z nich. Samozřejmě po domluvě s org. týmem je možná výjimka. Celá pravidla kněžství stáhnete zde. A další povídání na téma mytologie naleznete na naší wikipedii.

Válečnictví potřebujete, pokud chcete na našem LARPu bojovat. Samozřejmě, že můžete bojovat, ikdyž válečnictví nemáte (žádná pravidla pro to, kdo může a nemůže používat jakou zbraň tu nejsou), ovšem s tímto povoláním budete v boji o dost efektivnější. Pravidla válečnictví jsou na stáhnutí zde. Dále pak jsou na naší wikipedii.

Kuchařství, to je takové klasické řemeslo. Nakrmit hladové krky jde totiž různými způsoby a někdy jídlo navíc se zahnáním hladu také posílí na duši. Pravidla kuchařství naleznete zde a nějaké další informace získáte na naší wikipedii.

Lovectví probíhá jednoduchým způsobem. Jste-li lovec, jděte do lesa a hledejte lovnou zvěř (pravděpodobně bude zastoupena nějakou atrapou). Poté co ji najdete, ji ulovíte. Z různých zvířat můžete získat různé suroviny. Celá pravidla ke stáhnutí jsou zde a nějaké další informace získáte na naší wikipedii.

Bardství je řemeslo umělců. Zkušený skald dokáže vnést lítost do srdcí nepřátel, svým charismatem zahánět nepřátele na útěk, svým projevem lámat srdce něžných dam a taky samozřejmě přechlastat půl hospody. Pravidla bardství jsou ke stáhnutí zde a nějaké další informace získáte na naší wikipedii.

Zlodějství, tak o tom se tu moc rozepisovat nebudu. Podvádět, padělat a krást přeci žádný slušný občan měste neumí. Pravidla zlodějství jsou ke stáhnutí zde a nějaké další informace získáte na naší wikipedii.

Hospodářství. Co k němu říct. Pouze hospodář umí založit políčko, zahrádku na bylinky, vinici nebo chmelnici. Také umí vyrábět a opravovat kožené zbroje. Další info nalznete na naší wikipedii. Celá pravidla jsou ke stáhnutí zde.