Všeobecná pravidla

Všeobecná pravidla popisují obecná pravidla akce se vším, co k tomu patří.

Doporučujeme všem prohlédnout si Pravidla zbraní a zbrojí, kde je popsáno, jak fungují zbroje a jaké vlastnosti může zbraň mít.

Herní systémy

Hlad

Minimálně jednou denně byste se měli herně najíst. Na tomto pravidle nebudeme úplně bazírovat, ale uvědomte i sami. Chudinka vaše postava hladoví, co když se jí něco stane. Třeba chytí nějakou nemoc...

Životy a smrt

Každý hráč začíná s 3mi životy a 1 duší. Pokud ztratíte všechny životy, jste v agónii. Nemůžete se moc pohybovat a čekáte na léčitele. Pokud vás do 5 minut nikdo nezačne léčit, umíráte a ztrácíte 1 duši. Hodí se, když ještě chvíli posečkáte na místě a zahrajete si "mrtvolu".. Když ztratíte duši, kontaktujte organizátora a ten Vám poví, co dál. Pokud ztratíte svou poslední duši, vaše postava umírá (a také kontaktujte org).

Zkušenostní systém

Velmi jednoduchý. V každém řemesle získáváte zkušenosti pouze do toho daného řemesla. Za plnění úkolů nebo za dobré RP pak můžete od organizátorů získat univerzální zkušenostní body, které si můžete rozdělit kam chcete.

Soubojový systém

Tělo se dělí na zásahové a nezásahové plochy. Na nezásahové plochy (krk, chodidlo, rozkrok...) je zakázáno útočit. Pokud udělíte zranění do trupu, jedná se o "Těžké zranění", které ubírá 3 životy. Pokud udělíte zranění do končetiny, jedná se o "Lehké zranění", které ubírá 1 život. Prosíme Vás, abyste uznávali a vyhodnocovali zásahy hlavně podle RP a zdravého rozumu (pokud Vás meč jen tak lízne, bude to za 1 život, zařvete bolestí, ale v ruce stále můžee držet zbraň... na druhou stranu pokud dostanete obouruční sekerou přímý zásah do ruky, pravděpodobně jste o ni přišli...). Střelné zbraně při zásahu kamkoliv způsobují 2 lehká zranění.

Všeobecné dovednosti

Každý umí těžit dřevo (10 minut/1 dřevo). Prosím když už půjdete do lesa na dřevo, mohli byste i trochu reálného dřeva donést k ohništi.

Každý si umí připravit jednouché jídlo (1 maso nebo obilí/5 minut).

Každý hráč může vlastnit a spravovat až 3 zahrádky (nebo pole atd...). Založit je však umí jen hospodář.

Tvorba postavy

Abyste se mohli aktivně zúčastnit LARPu Eternyje, musíte si vytvořit postavu. Proces je to celkem jednoduchý. Stačí si vymyslet, jakou roli byste chtěli na naší akci hrát a pak ji následně vytvořit v rámci našich pravidel. V prvé řadě se podívejte seznam ras a frakcí, který naleznete v sekci "Eternyje". Každá rasa či frakce má odlišný způsob vnímání světa a každá má jiný bonus do začátku.

Poté si vyberte povolání. Do začátku máte 20 zkušenostních bodů. Ty můžete rozdělit do svých povolání (každá první úroveň stojí 5zk a každá 2. 10zk). A ano, do začátku si klidně můžete vzít druhou úroveň nějakého řemesla. S tím souvisí další věc a to výběr dovedností. Některá povolání Vám umožňí již do začátku mít nějakou dovednost, tu si můžete vybrat v pravidlech daného povolání (naleznete v podsekci "pravidla povolání").

Všeobecné dovednosti

Tyto dovednosti si může zakoupit každý. Platíte za ně pouze univerzální zkušenosti (ano jsou to ty, které dostáváte do začátku).